Beylerbeyi Kurye

Beylerbeyi Kurye
Beylerbeyi Kurye

Beylerbeyi Kurye

Beylerbeyi Kurye Beylerbeyi Moto Kurye Moto kurye sektörü içerisinde pek çok firma bulunuyor. Fakat bu firmalara tam manasıyla güven duymak pek mümkün olmuyor. Çünkü kimi firmalar istenilen zaman zarfında paketlerinizi teslim  etmiyor ve sizleri oldukça zor bir duruma sürükleyebiliyor.  Bu nedenle insanlar da artık dağıtım işi yapan firmalardan destek almadan önce internette geniş çaplı bir şekilde araştırma yapmaya başlıyor. Bu konuda sizlere güven dolu hizmetlerimizle yardımcı oluyor ve yüzünüzü güldürüyoruz. Daha önce sıkıntılı süreçten geçmemeniz adına da daha dikkatli şekilde çalışma ortaya koyuyoruz. O halde artık sizlerde Beylerbeyi Moto Kurye ekibimizden bir an önce hizmet alarak hayatınızı daha sorunsuz şekilde sürdürmenin mutluluğu içerisine de girmeye başlayabilirsiniz.

  Beylerbeyi İstanbul’un Üsküdar Mahallesi’ne bağlı boğaza Nazır ve bir de Beylerbeyi adı üstünde Sarayı bulunan ufak bir mahalledir. İstanbul’da bazen bir birinden fazlasını bazen daha azını yaşayabilir insan Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu’ya basan ayaklarından Tepelere uzanıyorum.

Beylerbeyi ismini nereden geldiğini 17 Hasret Gezgin yazarı Evliya Çelebi’nin notlarında rastlamayacağım ismin 18 yüzyıl ortalarında kullanılmış olabileceğini düşünüyoruz Beylerbeyi’nin bir yerleşke olarak tarihi Bizans dönemine dayanıyor  döneme ait kalıntıların hala Beylerbeyi İskelesi ile şu an Beylerbeyi Lisesi olarak kullanılan bölgede olduğu biliniyor. Semt bir Bucak iken 1960 yılında Üsküdar’a bağlanmıştır. Bir Bucak iken 1960 yılında Üsküdar’a bağlanmıştır o zamanlar 5000 olan nüfus sayısı 1993 gelindiğinde 9 binlik olmuştur. Bugün Beylerbeyi Güney’den Askeri Tesisleri ve Beylerbeyi sarayını kuzeyde çengelköy’den Havuz Başına kadar gider mi sahibi Face’e Aylin doğusundaki yamaçları kapsar.

Bizans döneminde

Bizans döneminde istavroz diye bilinen Beylerbeyi Sarayı ve alanın bugünkü Beylerbeyi İskelesi ne kadar uzanıyordu İstanbul’un fethinden önce Türkler Buraya ilk geldiklerinde yerleşmeye ve yeni yapılar inşa etmeye başlamışlardı. İskele Meydanı’ndan ve 200 yıllık tarihi kahvehanenin yanında bulunan Namazgah ın İstanbul’un fethinden daha eski olduğu rivayet edilir. Bilmem Beylerbeyi caminin önceki adı Hamidi evvel Camii 13 Nisan 1777 tarihinde başlandığını 15 Ağustos 1778 tarihinde tamamlanmıştır Sultan birinci Abdülhamid bu Camii annesinin anısına dönemin baş mimarı Mehmet Tahir’e yaptırmıştır Barok üslubunun hakim olduğu caminin Taşıyıcı duvarları kesme taştan inşa edilmiştir doğrusu denize karşı olan konumuyla de iç açıcı bir görünümü vardır.

 

Beylerbeyi acil kurye

Beylerbeyi hızlı kurye

Beylerbeyi gün içi moto kurye

Beylerbeyi express motor kurye

Beylerbeyi kurye

Moto Kurye hakkında 171 makale
Moto Kurye evrak,paket,özel hediye gibi birçok ürün taşmacılığı yapan bir kurye servisidir.