Edirnekapı Kurye

Edirnekapı Kurye
Edirnekapı Kurye

Edirnekapı Kurye

Edirnekapı Kurye Edirne Kapı Moto Kurye Hizmetleri Hizmetlerimizi maksimum kalitede 7/24 tutarak müşterilerimizin acil kurye ihtiyaçlarında memnuniyet duymalarını sağlıyoruz. Kuryelerinizin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan firmamızda başına herhangi bir iş gelmemesi adına son derece dikkatli davranır. Gün içi alacağınız kuryecilik desteği ile birlikte kuryelerinizde doğal olarak aynı gün içerisinde kapınıza kadar getirilmiş olacaktır. Yahut farklı noktalara teslim edilmesi gereken çok acil kuryeleriniz de olabilir. İşte bu konuda da Edirne Kapı bölgesinde hizmet veren Edirne Kapı Moto Kurye firmamızı arayarak yardımda bulunmamızı sağlayabilirsiniz. Kaliteli işi en güzel şekilde yapmayı kendimize uygun bulan kaliteli firmamızla hayatınız bundan böyle daha sorunsuz bir yaşama dönüşmüş olacak.

  Edirnekapı İstanbul’un Fatih Belediyesi’ne bağlı Topkapı surlarının Edirnekapı girişinden başlayıp Fatih Camii nene kadar devam eden bir mahalledir. Osmanlı döneminde surların en işlekkapısından  dan Edirneye ticarete gidip gelen Kervan ve askerlerin çok kullandığı bir kapı olması sebebiyle bu kapıya Edirnekapı ismi verilmiş semtin ismi de bu kapıdan kalmıştır. Sultanlar Kılıç Kuşanma töreni Eyüp Sultan’da yaparlardı. Video ordularının İstanbul’a ilk geldikleri nokta olarak da tanınan bu tarihi kapı önünde Sinan yapısı ve 1565 tarihli Mihrimah Sultan Camisi ile Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi bulunuyyor.

Edirnekapı’da yeralan Kariye Müzesi İstanbul ve Osmanlı’ya ait bir çok eseri barındıran çok önemli bir müzedir. Sultan ikinci Beyazıt’ın sadrazamı Atik Ali Paşa tarafından 1511 yıllarında camiye çevrilmiş birçok tarihi kilise bulunmaktadır. içinde 1520 li yılların mozaiklerinin Taşıyan çok önemli kiliseler camilere çevrilerek ibadete açılmıştır. Çok eskilerden bu meydanda Bir de sığır pazarı kurulurdu Büyük ve küçükbaş hayvanların satıldığı bu yerde bir de Salhane yani mezbaha yediğimiz kesimhane bulunurdu. Edirnekapı’daki Mihrimah Sultan Camisi İstanbul’un Yeditepe diye nitelendirilen altıncı sınıf ve en yüksek noktalarındandır. Edirnekapı konum olarak İstanbul’un Avrupa Yakası’nda birçok noktaya rahatlıkla erişilebilecek bir alanda bulunduğundan herkesin bildiği bir nokta sayılabilir. Edirnekapı’dan şuan faaliyetine devam eden  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait halk ekmeği fabrikası bulunmaktadır.

 

Edirnekapı acil kurye

Edirnekapı hızlı kurye

Edirnekapı gün içi moto kurye

Edirnekapı express motor kurye

Edirnekapı kurye

Moto Kurye hakkında 171 makale
Moto Kurye evrak,paket,özel hediye gibi birçok ürün taşmacılığı yapan bir kurye servisidir.